Polskie Radio 24 Online

Więcej o Polskie Radio 24

Polskie Radio 24 – rozgłośnia radiowa założona w grudniu 2010 roku przez Informacyjną Agencję Radiową istniejącą w ramach Polskiego Radia. Nadaje m.in. serwisy informacyjne IAR, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, wypowiedzi ekspertów, reporterów, korespondentów zagranicznych.

Początkowo, stacja funkcjonowała wyłącznie jako radio internetowe, jednakże wraz z uruchomieniem w Polsce emisji radiofonii cyfrowej DAB+ 1 października 2013 roku stacja stała się dostępna również naziemnie. Do czerwca 2016 roku radio wykorzystywało wydaną w celu emisji cyfrowej koncesję satelitarną.

Latem 2016 roku poinformowano o przekazaniu Polskiemu Radiu 24 częstotliwości analogowych Czwórki, której przekazano wykorzystywaną wcześniej koncesję satelitarną (programy Polskiego Radia nadawane drogą naziemną w czterech sieciach ogólnokrajowych UKF nie potrzebują koncesji, za to koncesje muszą posiadać dodatkowe stacje systemu DAB+). 1 września 2016 kilka sekund przed szóstą rano Polskie Radio 24 pojawiło się na częstotliwościach UKF i zmieniło nazwę na Program IV Polskie Radio 24 – jednakże na antenie prezenterzy używają nazwy skróconej, tożsamej z poprzednią. Od grudnia 2016 roku stacja jest dostępna w HbbTV.

Poza własnymi dziennikarzami stacja współpracuje z dziennikarzami i korespondentami IAR, członkami pozostałych redakcji Polskiego Radia, a także dziennikarzami rozgłośni regionalnych zrzeszonych w ramach Audytorium 17. Rozgłośnia zapewniała także warstwę informacyjną Radia Rytm, które transmitowało przez jakiś czas serwisy informacyjne nadawane w połowie godziny.